| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si 1.68-1.69. M-am apucat sa merg la inot de 2 ori pe saptamana si mai sar ( cam ca la baschet ) prin casa...
Inotul inalta? Cam cati cm? Si cate bazine ar trebui sa fac asa, aproximativ? Ieri ( prima oara ) am facut vreo 25 ( inainte si inapoi ). Multumesc anticipat!
Funda, claaar! happy

Răspuns Câştigător
| roxyjid a răspuns:

Da,inalta dar in timp, si stai linistita, si daca faci inot 10 ani nu vei ajunge sa ai mai mult de 1.75, adica daca deja ai 13 ani inseamna ca vei mai creste in inaltime inca 2-3 centimetri natural. Oricum am facut 7 ani inot si nu am crescut asa de mult din cauza sportului, mai degraba umeri mei s-au latit, si am slabit in greutate.Si fa cat mai multe bazine in diferite stiluri( de ex.fa un bazin dus(crawl), si intoarcete pe spate, sau la fel in cazul stilului brass.Bafta si sa te ti de acest sport pentru ca chiar merita, inotul cred ca e cel mai placut sport, bineinteles parerea mea.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bueeeeyyy laughing, la 13 ani ai aproape 170cm sit-i doresti sa te mai inalti? daca vrei ca peste cativa ani sa strige lumea deupa tine "da-te jos de pe cal " nu ai decat rolling on the floor
Pana la varsta de 20-22 de ani cu siguranta o sa mai iei in inaltime asa ca nu dispera, felicitari pentru sportul practicat thumbs up

| freakydance a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa, pentru o chestie numită modelling, dacă ai auzit laughing :d

| anonim_4396 explică (pentru freakydance):

La varsta pe care o ai este mai mult decat perfect inaltimea pe care o ai, ce-o fi ala modelling fratioare? laughing nu-ti doresc sa ajungi pe mana lui Botezatu

| freakydance a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pe mâna lui kiss laughing)