| Andreea482 a întrebat:

Buna, am 14 ani, aproape 15 și am înălțime de 1.56 și vreau sa ma mai înalt, ce exerciții fizice aș putea face acasă ca sa ma înalt? Chiar imi doresc asta, va mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exercitiile de acasa nu ajuta la inaltarea ta, ajuta sa-ti mentii tonusul muscular si atat, dar un sport practicat zilnic, ajuta. Apuca-te de un sport de echipa: volei, baschet, handbal si vei vedea ca ajuta!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Acasa nu poti; dar poti in apropierea casei, sa mergi sa inoti! doar inotul si gimnastica medicala-yoga ajuta la depasirea conditionarii genetice a inaltimii. Bafta deasa si mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inãltimea tine de geneticã Andreea, nu te poti înãlta daca nu ai parintii inalti. O sa mai cresti putin pânã la 16-17 ani, maxim dar nu considerabil.

Mananca doar sanatos si fa mult sport. Sa te simti bine in pielea ta. Baftã.

| AdrienWH a răspuns:

Salut happy
Daca vrei sa te inalti iti recomand sa faci putin sport si sa joci baschet! Daca nici cu baschet-ul nu prea merge atunci e ceva genetic.Dar nu ti fa probleme, eu unul as fi vrut sa fiu un pic mai scund big grin

| raMLesS a răspuns (pentru AdrienWH):

Taceti dracu cu baschetul vostru ca habar n-aveti.