| Pandaa123 a întrebat:

Buna, am 17 ani, 1.64 si 60kg, merg la sala de la 5 la 7 in fiecare zi dieta nu tin. La scoala mananc cam tot ce vreau doar ca nu fast-food, si de dulce batoane fitness, sucuri nu beau doar apa cu lamaie
La sala alerg pe banda cam 20 min, fac 50-60 dr abdomene si mai fac niste exervitii pe la niste aparate

Acuma intrebarea mea: ar trebui sa tin dieta si alea, alea daca vrea sa ajung de la 60 la 56-57?

4 răspunsuri:
| Quassaar a răspuns:

Renunță pe cat posibil la carbohidrați. La sală încearcă să te bazezi pe cardio(bicicletă, banda, step cardio). Și sauna ajuta foarte mult. La 17 ani organismul trebuie să răspundă destul de repede. Poți lua in greutate in continuare deoarece se dezvolta masa musculară. Nu te panica!laughing Succes!

| Chitaristul26 a răspuns:

Mai multe grasimi naturale si carbohidrati din fructe si legume, mai multe proteine ca sa te asiguri ca nu arzi si muschii, deficit caloric, si lasa cardioul pe lunga durata, lucreaza mai mult cu greutati, arde mai multe calori.

Also, nu trebuie sa faci "niste" exercitii, trebuie sa faci exercitii cu un scop. Altfel nu o sa ajungi nicaieri

| valifratilescu98 a răspuns:

Poti incerca sa eviti consumul de alimente bogate in carbohidrati(grasimi) pentru aproximativ o saptamana sa vezi daca te ajuta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru valifratilescu98):

Carbohidratii NU sunt grasimi...sunt cu totul altceva.

HABAR nu ai diferenta, nu?