| maximrobertalin a întrebat:

Buna am 17 ani si 55 kg vreau sa am musculatura la pipet ce sa fac nu reusesc am facut exercitii fizice cu gantere dar nimic. am cateva luni si nimic care e cauza

Răspuns Câştigător
| dragosvalentin69 a răspuns:

Vrei doar piept? Fa flotari intre 3 scaune. 6-8 serii, 2 min pauza, o data/saptamana.

10 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Dupa varsta si greutatea ta observ ca esti ectomorf

ectomorf e acel ce ia greu in masa musculara si in greutate

in concluzie trebuie sa ai peste 5 mese pe zi ca altfel nu reusesti nimic mese bogate in proteina (carne branza lapte oua pui piet pui..etc)

| Cosmin86 a răspuns:

Dupa cum ti s-a zis, esti ectomorf, stii ce inseamna asta? Ca trebuie sa bagi 6-7 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ) si carbohidrati ( orez, cartofi, quinoa, etc. ).

Fara asta nu faci NIMIC. Si fa program ca lumea pentru piept :

- impins cu haltera plan orizontal, 4 serii
- impins cu haltera plan inclinat, 4 serii
- fluturari cu gantere plan inclinat si oriziontal ( 3 + 3 serii )
- pullover la cablu, 3 serii

Si fa asta o singura data pe saptamana, si in timp o sa-ti faci pectorali.

| JokerV a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca nu o sa aiba o alimentatie cum ai specificat si tu o sa progreseze greu, mai ales ca e si ectomorf

| k1fighter a răspuns:

E clar omule esti ectomorf. Iti trebuie multa munca pentru a avea o musculatura bogata. Daca ai facut cu niste gantere, rezultatele nu se vad dupa o saptamana... Trebuie sa te tii de treaba si o sa ajungi unde vrei.

| maximrobertalin explică (pentru k1fighter):

Dar nu e de o saptamana e de 2 luni

| Cosmin86 a răspuns (pentru maximrobertalin):

Daca nu ai alimentatia corespunzatoare ( bogata in protenie ) nici in 2 ani nu o sa vezi schimbari semnificative, doar mediocre sau deloc

| k1fighter a răspuns (pentru maximrobertalin):

Antreneaza-te un an si apoi ai dreptul sa vorbesti happy

| dragosvalentin69 a răspuns:

Te antrenezi acasa sau la sala?

| maximrobertalin explică (pentru dragosvalentin69):

de ce seara

| dragosvalentin69 a răspuns (pentru maximrobertalin):

Vrei doar piept? Fa flotari intre 3 scaune. 6-8 serii, 2 min pauza, o data/saptamana.