| CarmenMarina a întrebat:

Am inceput scoala si e prima data dupa mult timp cand invat de dimineata. Problema e ca eu eram obisnuita sa fac sport dimineata pe la 9, dupa ce mancam si imi beam cafeaua, cand eram odihnita. Am vrut sa fac sport dupa ce vin de la scoala, dar sunt prea obosita si nu sunt in stare sa mai fac nimic. Sugestii, va rog? big grin

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Eu zic sa nu faci antrenemantul prea de dimineata, adica la 6 sau 7, mai bine dupa ce vi la de ore mai stai, mai faci una alta, te odihnesti putin la ora 17 si la 18 iti faci exercitiilewinking eu asa as face happy

8 răspunsuri:
| Allexandrw07 a răspuns:

Pt ea nu e chiar asa usor sa faca sport la orice oara si oricand daca era obs cu acel program.Dar cel mai bine ar fi sa faca antrenamentul asabig grinimineasa de la ora4:30 pana la 5:00incalzirea si d e la 5:00 pana la 7 exercitiile.Iar de la ora 18:00 pana la 20:00

| Allexandrw07 a răspuns:

Blla

| FesCuDungi a răspuns:

Te culci mai devreme, te trezesti mai devreme, iti faci antrenamentulwinking si gata daca dupa scoala esti extenuata! thinking

| CarmenMarina explică (pentru FesCuDungi):

Ma culc la 10 seara si ma trezesc la 6 dimineata. nu am timp dimineata de niciun fel de miscare. iar dupa scoala sunt extenuata.

| FesCuDungi a răspuns (pentru CarmenMarina):

Urmeaza sfatul lui hummer: dupa 17 si la 18winking

Răspuns utilizator avertizat
| BlogVitaClub a răspuns:

Si eu cand eram in liceu, tot asa, pe la 10 mergeam si faceam sala, dupa care pe la 2 ma duceam la scoala. Aveam o stare de bine la scoala, si orele treceau asa de usor.
In cazul tau nu stiu ce sa zi, cred ca cea mai buna solutie e sa faci miscare dupa ce vi de la scoala. Mananci, te odihnesti 2-3 ore, dupa care ii dai bataie...

| GreenShinyApple a răspuns:

Pai mai bine lasi fitele si iti faci antrenamentul dupa scoala.Ca doar ce poti sa patesti? Eu fac sport de performanta de ani buni si nu am avut niciodata probleme cu sportul imediat dupa scoala.Asa ca...