| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna am o intrebare vreau sa practic un sport de lupte. Eu am 15 ani am pe cineva de la mine din clasa care a facut Kung Fu Shaolin si inca si amu face. Eu i-am zis ca face sala de forta sau flotari. El mi-a zis ca sala de forta nu face o zis ca acolo fac lovituri se antreneaza cu muschii prin calire. A zis ca daca tu esti bun stii tehnica da ala iti da 5 pumni in stomac adica in abdomen esti jos. Iar daca tu ii dai la el el e mai rezistent ca tine.

De aceea intreb... Care e cel mai bun? El mi-a zis ca Kung Fu da o zis ca nu rezist o zis ca a fost boxeri de astia tineri ce se dau mare da nu o rezistat.

5 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Un boxeor nu o sa reziste niciodata la un sport de tip fullcontact, ei au deja tehnica de box invatata si le este greu sa se adapteze la noul stil, in fine sa revin la subiect, eu iti recomand sa te duci la mma.

| beastboy84 a răspuns:

Frate... nimeni nu bate mai rau ca aia de la MMA

http://www.youtube.com/watch?v=104BQAHvFS4

da nu e pentru oricine sportu asta... de ce nu te duci si tu la kung fu sau la ce e el? :-?

| Bogdan_9316 explică (pentru beastboy84):

Da da o zis ca poate nu rezist.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Si daca nu rezisti de apuci de box, dar probabil o sa rezisti, daca te antrenezi cum trebuie.

| beastboy84 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Eu am fost la box, iar acum merg la k1 in Ploiesti si mi-a luat ceva timp sa ma sincronizez si q picioarelelaughing)