| alinionutz670 a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare... vreau sa stiu cum pot scapa de grasimea de pe abdomen?
Vreau sa precizezi ca fac peste 400 de abdomene pe zi si alerg circa 7 ture de teren mare dar nu mi se vad patratelele...cryingcrying
ps: am 16 ani, 1, 78 m si 61 kg...

Răspuns Câştigător
| lascuiulian92 a răspuns:

Alearga mai mult, daca vrei sa o dai jos cat mai repede si mananca legume si fructe. Ca tine am fost si eu... cu multa alergare dai jos burtica. Aaa si mai putine dulciuri big grin

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Salut

1. 400 de abdomene / zi = tampenie, abdomenul se lucreaza de 2 ori pe saptamana si NU te ajuta sa scapi de grasimea de pe abdomen
2. faci bine ca alergi, continua
3. Ce mananci?

Cand vine vorba de abdomen, alimentatia conteaza 90 %!

| alinionutz670 explică (pentru Cosmin86):

Pai mananc apropare orice in in afara de alimente care contin grasime...

ce as putea face sa dau grasimea d pe abdomen? si ce sa mananc?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alinionutz670):

4-5 mese pe zi in cantitati mai mici, proteine ( fara astea dai jos si masa musculara => patratele mai mici ) - carne, lapte, branza, oua, carbohidrati ( orez, cartofi, quinoa ), fibre ( fructe si legume ) si grasimi sanatoase ( masline, nuci, alune ).

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Abdomenele ajuta sa dai jos grasimea de pe burta, dar putina. nu poti zice ca nu da jos deloc deloc happy.