| codrin53i37 a întrebat:

Buna,ce am nevoie sa ma înscriu la box,adica nu sa ma bat,doar sa ma antrenez ca sunt la inceput, doar manusi?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai mergi la o sala de forta sau la o sala de box, club sportiv care preda box, cu antrenor, vei face fie cu grupul si costa un abonament modic lunar cuprins intre eu stiu 120-200 de lei/luna, fie daca ai situatie financiara buna cum zici faci in particular cu antrenorul doar tu si platesti eu stiu 80-100 de lei per sedinta!
Ai nevoie de manusi de box +protectii incheieturi (bandaje )+proteza dinti!
Preturile sunt in genul 200-500 manusile de box in functie de calitate si marime, de inceput ai nevoie de manusi nu profi cum face Everlast ci merg si manusi din piele ecologica de acelea care merg si la sac dar si la antrenament (nu cumpara manusi de sac ci manusi de box/sparring asa cum sunt ele trecute in configuratoarele de pe siteuri care vand echipamente sportive)
In jur de 50 de lei setul de bandaje pentru incheieturi (iti trebuie 2 bucati)
In jur de 40 de lei proteza dubla pentru dinti

Marimea manusilor de box se masoara in OZ, iti poate explica antrenorul ce marime sa cumperi in functie de incheietura si pumnul tau

Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de manusi si un sac de box.

| sierra1 a răspuns:

Bănuți, doar bănuți să ai că restul ți-l dau ei

| codrin53i37 explică (pentru sierra1):

Nu e pb de bani, imi poti zice ce imi trebuie sau nu stii?

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

~ codrin53i37: ce am nevoie sa ma înscriu la box~

eu

~bănuți să ai că restul ți-l dau ei~

deci CE NU E CLAR?

| Ilovedinero a răspuns:

Gutiera, manusi, bandaje/ fașe( nu imi vine cuvantul in romana dar stii la ce ma refer), protectie pentru picioare si casca de protectie