| elex a întrebat:

Buna cine imi zice si mie niste exercitii cu gantera care sa nu afecteze coloana dau funda big grin

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Nici un exercitiu nu iti afecteaza coloana daca stai cu spatele drept...sa ai ''gaura'' jos

| Bijutierul1 a răspuns:

Stai pe spate intins pe jos sau pe o banca si faci fluturari sau : cotul sprijinit pe genunchi in pozitia sezut(pentru biceps), cu gantera usoara se pot face rotiri de brate inainte si inapoi (foarte bun pentru umeri)in ritm alert, intins pe pat sau pe bancheta cu mainile perpendicular fata de corp faci repetari spre cap si inapoi dar indoi numai din coate(triceps)...etc

| sakki a răspuns:

Du-te la sala si spune`i instuctorului sa iti dea niste exerciti pe placul tau happy