| Aimée34 a întrebat:

Salut tuturor! Am nevoie de ajutor, in trei saptamani si ceva plec la mare si vreau sa mai slabesc cateva kilograme. Am 1, 70 m si 59 de kg. Am probleme in special cu colaceii de pe burta si cu pulpele destul de groase. Ce diete si exercitii fizice imi recomandati? Va rog numai pe acelea de care stiti ca functioneaza din experienta.Nu-mi dati site-uri cu diete ca din acestea am gasit si eu deja.
Dau Funda si Vot, depinde de raspuns.

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Esti aproape ca mine, eu am 1.71 si 59 kg big grin
eu am avut si 70
am slabit cate 4 kg pe luna cu "8 min abs" de pe youtube am facut asta timp de 3 luni de cate 2 ori pe zi, functioneaza, mult succes
aaa si nu manca nimic dupa ora 5, pana in 5 poti manca absolut ce vrei tu chiar si dulciuri cu conditia dupa 5 dupa amiaza sa nu mai mananci nimic pana a 2 zi, crede-ma functioneaza garantat daca nu "trisezi", proprie experienta (1 kg pe saptamana=4 kg pe luna)
eu inca continui, cand ajung la 54 ma opresc happy

| Aimée34 explică (pentru Sara2):

Hei, mersi pentru raspunsul tau. Exercitiul de fitness este destul de interesant. Daca spui din experienta ca functioneaza atunci te cred.
Mersi inca o data. big grin

6 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

8 min abs scuze

| Cezar a răspuns:

Nu prea cred că ar trebui să slăbeşti.
Sunt sigur că arăţi foarte, eu am 1.72 si 63 de KG si arăt destul de bine zic eu, adica nu sunt gras. happy
Dacă doreşti să slăbeşti, reduce din mâncare şi nu mânca seara big grin.

| Aimée34 explică (pentru Cezar):

Mersi pentru raspunsul tau, insa nu mai mananc dupa ora 19:00 de ceva vreme, fac si exercitii pe bicicleta. Pe mine nu ma deranjeaza kilogramele, ci colaceii de pe burta.Cand m-am referit la pierderea greutatii era pentru a scapa de colacei. happy
De asemenea sunt sigura ca arati bine la inaltimea ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să slăbeşti foarte mult. Dimineaţa, poţi să bei un pahar de apă călduţă (Nu caldă!), pe stomacul gol.La prânz şi la cină, poţi să mănânci cam ce vrei, dar evită grăsimile şi prăjelile. Dacă îţi e foame între mesele principale, poţi să mănânci un fruct, un iaurt. Încearcă să nu mai mănânci după ora 5-6 seara. Cam atât, pe mine una mă ajută. Acum, poate tu ai alt metabolism şi vei slăbi mai uşor sau mai greu.

| Aimée34 explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspunsul tau. Eu dimineata de obicei nu beau pe stomacul gol un pahar de apa calduta, ci iau o lingurita de miere si un pahar de apa cu lamaie.
V-am cerut sfatul deoarece pierd destul de greu in greutate.
Mersi inca o data pentru raspuns big grin