| Keon a întrebat:

Doresc să mă apuc de un sport de contact (MMA în principiu) și aș dori să știu dacă este recomandat acest sport și celor care ar dori să slăbească simultan cu ideea de a învață un astfel de sport pentru autoapărare. Menționez că am 99kg, vreau să ajung undeva la 90-85.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ca sa slabesti 5 kg merge orice sport, in rest..atata timp cat iti place e treaba ta pe care vrei sa-l practici.

| Ralena a răspuns:

Este o vorba care spune ac slabitul se face in bucatarie nu la sala happy. Dar daca kilogramele in plus sunt din cauza sedentarismului, orice sport (probabil mai putin sahul) te va ajuta cu situata asta. Spor. Oricum antrenorul iti va da si un program de nutritie.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Ralena):

Antrenorul de MMA sa-ti dea program dr nutritie? Really? Nici daca ai meci si trebuie sa faci categoria nu-ti face el program. Maxim iti da niste sfaturi laughing

| Ralena a răspuns (pentru AnastasiaK):

Poate m-am exprimat gresit cand am zis program, reguli ne nutritie era mai bine, Orice antrenor de la orice sport trebuie sa stie nutritie si sa isi invete sportivii.