| Ammizzu a întrebat:

Eu merg la o sala de fitness si o sa o schimb pentru ca nu prea are aparate cu una in care e si mai mare si cu mai multe aparate. Ceea ce vreau eu sa va intreb este sa imi dati un program de exercitii care sa ma solicite si sa imi maresc masa msculara.
P.S. Acasa mananc destul de bine, multice, dar nu ma ingras si mancarea e destul de diversa

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu stii ce exercitii sa faci, dar consideri ca sala unde te duci nu are destule aparate? patetic. eu dupa 7 ani ma duc la o sala care are vreo 15 aparate in total si totusi nu am niciodata 2 antrenamente cu aceleasi exercitii la o grupa musculara.

"multicel" la mancare nu inseamna si bine. ori este pusa la punct alimentatia, ori nu este.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru JohnnyBi):

Eh daca esti la bulking, alimentatia nu este chiar asa de stricta big grin, mai merge si o shaorma odata pe saptamana laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Dar daca esti la bulking si mananci 1500 calorii pe zi nu faci nimic. asa ca tot trebuie pusa la punct. fie ea ca numar caloric sau ca valoare nutritiva