| BeHappyAndSmile a întrebat:

Fac sala de o saptamana si nu am slabit deloc, stiu ca fac de putin timp dar ar fi trebuit sa slabesc macar 1kg. Poate nu ma alimentez corect sau gresesc cu ceva. Ma duc la sala pe la ora 11-12, ce ar trebui sa mananc inainte de sala si dupa? Si ce alte sfaturi imi mai puteti da in legatura cu sala. Am 16 ani.

3 răspunsuri:
| DomnulKat a răspuns:

În primul rând, cum faci sală? Câte ore stai la sală? Te hidratezi?

| BeHappyAndSmile explică (pentru DomnulKat):

La sala stau 2 ore in general, fac incalzirea pe banda sau bicicleta 10 minute dupa circuit, abdomene, fandari, genoflexiuni, exercitii pentru brate. Ceea ce imi spune antrenorul sa fac. Inainte sa ma duc la sala beau jumate de litru de apa si in timp ce sunt la sala maxim jumate, cand ajung acasa beau un litru dupa o ora dupa ce am plecat de la sala mananc. Mai mananc inainte cu o ora sau jumatate de ora inainte sa ma duc la sala depinde cat timp am si seara pe la 8-9 cand ajung acasa chiar daca stiu ca e tarziu.