| Andreea7000 a întrebat:

Pot să am pătrățele pe abdomen fără să scad prea mult în greutate? Dar nu pătrățele foarte vizibile, doar un contur. Și la fel și la fund, vreau să il mai lucrez.

Ideea este că am scăzut destul de mult in greutate pentru varsta mea, mai exact am 46 de kg, cand acum o luna, doua aveam 50, si nu mai vreau să scad. Dar tot făcând exerciții si pentru ca am fost si operata acum ceva timp mai pierd cateva kg.

Deci, se poate? Daca da, cu ce exerciții? Chiar vreau să mai lucrez abdomenul si fundul. Mulțumesc! Funda.

4 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Totul tine de alimentatie nu trebuie sa faci 1000 de abdomene, trebuie sa ai un body fat scazut ca sa se vada ''patratelele'' dar la varsta ta fluctuatile de greutate nu sunt recomandate esti in crestere.

| Krax256 a răspuns:

Se poate, fa abdomene multe. Muschii burtii se intaresc si se mai contureaza. Vezi sa-ti permita si operatia.

| Andreea7000 explică (pentru Krax256):

Am fost operata de apendicita in toamna, deci nu este nici o problema.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Krax256):

Exista exercitii mult mai eficiente decat abdomenele.