| MioaraParalescu a întrebat:

Buna prieteni!
Ma intrebam oare cand esti mai puternic din punct de vedere fizic la 18 ani sau la 50 de ani?
La 18 inca te mai dezvoliti pana la 21.
Iar la 50 esti cam batran dar ceva forta tot cred ca ai.
Voi ce credeti, cand esti mai puternic?

Răspuns Câştigător
| Smiiiley a răspuns:

Ce mi-a trecut prin cap când ţi-am citit întrebarea a fost:îl înşală gagica, cu un moş şi vrea să-l bată.
In cazul ăsta tu eşti mai puternic, altfel nu laughing).

| MioaraParalescu explică (pentru Smiiiley):

Intrebam si eu asa aiurea happy
Daca m-ar insela gagica cu un mos de 50 de ani nu as mai fi pus intrebarea asta, as fi trecut direct la actiune.
Oricum funda e a ta pentru ca m-ai facut sa rad laughing

| Smiiiley a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Mulţumesc :*.

| MioaraParalescu explică (pentru Smiiiley):

Cu placere! happy

11 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Cred ca daca ai grija de tine intotdeauna vei fi puternic! Dar cred ca totusi de la 20 la 30 e maximum!

| onasis1961 a răspuns:

Dacă cel de 50 de ani a avut grije de aspectul lui corporal şi este sănătos sigur este mai puternic decât unul de 18 ani.Este la maturitatea musculară maximă. După acestă vârstă scade cu trecerea anilor.

evenso
| evenso a răspuns:

Depinde, poate sa fie de 50 de ani, dar cu o conditie fizica de invidiat si sa-l "matura" pe unul de 18 ani, mai ales daca are mare experienta si tactica.
Ca de exemplu din wrestling Ric Flair care are 63 de ani.

| Lapusneanu a răspuns:

Depine in mare masura de cat de mult te ingrijesti si in mai mica masura de noroc (malformatii congenitale/boli genetice). Bunicul meu la 80 de ani spargea busteni cu barosulceea ce eu nu pot.

| Darkguy a răspuns:

Categoric la 18 ani. Chiar daca te dezvolti in continuare ai maim ulta energie ca la 50 ani. (Oricum depinde de persoana)

| Mamarutele a răspuns:

| Ropciuc_Razvan_1990 a răspuns:

La 50, aveam un unchi care a decedat la 52 de ani si avea o conditie fizica de invidiat. In plus ca ei nu mananca toate prostiile

| boonnyk a răspuns:

La 50 esti mai puternic fizic insa starea de sanatate nu e acea de 18
Si n-as zice ca la 50 de ani esti batran