| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Saptamna asta am facut multe flotari in fiecare zi și exerciții pentru piept. Exercitiile astea: http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM&feature=relat ed
Am facut in fiecare zi timp de o saptămână și acum mă dor mîinile. Cand e intinsa mana nu ma doare, doar cand inchid cotul. E ca si cum nu aș mai avea tendoane, se simte cam sec. :)) Ce sa fac sa nu ma mai doara cand inchid cotul? am 19 ani si fac asta ca sa ma mentin in forma.

3 răspunsuri:
| ProCulturism a răspuns:

Daca durerea persista du-te la un medic!
Pozitita a mainii cu care suntem invatati sa facem flotari e periculoasa pentru incheieturi!
Daca vrei sa mai continui flotarile si ti-a trecut durerea fa-le in pumni pe o suprafata moale(covor, prosop etc.)
Uite aici un articol interesant despre flotari! http://proculturism.com/exercitii/flotari-clasice-exercitiul-perfect/

| Волк a răspuns:

Acest lucru este normal, findca trebu sa incepi de la usor spre greu
daca faci dintr-o data greu atunci o sa te doara si mai tare
-Parerea mea este ca trebu un masaj bun pentru Relaxarea minelor
, La baieti un mod bun dea trece durerea este mai multe flotari findca mai repede trece durerea
Dar tu find Fata nu stiu ce sati mai propun
Fa poate o pauza...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT explică (pentru Волк):

Sunt baiat. mersi de raspuns