| AndreeaM1 a întrebat:

Am decis sa continui squat challenge (sunt in ziua 17 si am avut de facut 150 de genoflexiuni). Am facut doar 125, mai mult nu pot. Am facut si pauze (fac 10 si stau cateva secunde) si dupa ce le-am terminat m-a luat ameteala. E ca un cosmar cand vine seara si stiu ca trebuie sa fac 100 si ceva de genoflexiuni, si nu vad niciun rezultat cu toate ca sunt in ziua 17/30.
Ce sa fac? Vreau neaparat sa slabesc, diete nu pot sa tin. Incerc sa mananc mai sanatos, dar beau cola, e ca un drog. Si ma tem sa nu imi pun in pericol sanatatea fortandu-ma, mai ales ca tremur si ametesc.
Ofer funda! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Irina sportul e o disctractie nu un cosmar,daca simti ca te ea ametelea du-te la doctor nu e normal asa ceva, inca ceva important inainte de a face sport trebuie sasi inclazesti organismul, genoflectiunile o fi bune dar nu stiu cat slabesc ele,sunt atatea feluri de excertiti de aia tiam si recomandat
ori sa faci insanity,ori sa inveti sa dansezi dance sau sa inveti karate, totusi cardio slabeste muschi,trebuie sa ridici greutati asta e adevarul, cardioo nu creste metabolismul si cand ridici greutati muschi ad grasimi, cineva le arde, daca bagi cardio vei pierde muschi, cardio e bun dar nu zilnic si nu exagerat, totusi 120 de genoflectiuni sunt putine numai pun ca tu stai dupa 10 doar, uite alt mod de sport asta sigur te slabeste, da sa ai inima puternica vezi tu nu trebuie sa te omori cu sportul si cu intensitatea lui, de aia ti-am explicat pe intervale cardio, culturism etc
ce greutate ai si ce inaltime?

10 răspunsuri:
| AndreeaM1 explică:

1,61, 50 kg. dar cred ca am oasele usoare, ca sunt plinuta. aproape 14y.

| RAY a răspuns (pentru AndreeaM1):

Eu as spune ca ai o greutate buna

| AndreeaM1 explică:

Beastmode87, pieptul facut la gratar cu piure e ok pentru dieta?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AndreeaM1):

Irina dieta este o mare prostie,te vei ingrasa mult mai mult, in prima faza functioneaza slabesti apoi organismul trece la incetinrea arderi grasimi, o senzatie dubla de foame, nu poti pacali organismul, nu isi imagina ca a fi vegatariana nu te poti ingrasa zaharoza ingrasa fie ca sunt fructe sau dulciuri, ti-am spus dieta proteica daca vrei isi fac si un meniu al zilei doar sa imi spui asta, alergarea 20 de minute e nimic, a consuma o gogoasa trebuie sa alergi cam 50 de minute vb serios, trebuie sa reduci caloriile si sa bagi cardio de calitate maxim interval circuit, asa alergi 20 de minute apoi 15 si tot asa pana te vei ingrasa ca creste si pofta de mancare, tiam mai spus ca 4 minute pe zi fac cat o ora de fuga dar tu ai probleme cu inima nu pot sasi recomand asa ceva, du-te fa un test de efort, ecocardiac si vom vedea ce vom face

| AndreeaM1 explică:

RAY,nu ma infometez, nu tin o dieta. Doar inlocuiesc painea cu rondele de orez, nu mai mananc dulciuri, nu mai beau cola, mananc dimineata eventual o felie de paine prajita cu un ceai, nu stiu... Si incerc sa alerg pe loc, mai vad eu ce exercitii fac.

| RAY a răspuns (pentru AndreeaM1):

Ceaiul verde e foarte bun, painea creste insulina ceea ce face ca grasimea sa se depuna pe abdomen ceea ce e naspa numai vorbesc ca nu tine de foame, manca cateva oua, un snitel de pui, alergarea pe loc e buna, dar fa mai mult excertiti http://www.fitness-nutritie.ro/......esti/,daca sari coarda vreo jumatae de ora e daca ai alerga vreo 2, 3 ore vb serios, daca inoti 30 de minute e cel mai eficient pentru slabit, fa pe intervale totul, isi spun ca cu painea nu ajungi nici nde nu-i de mirare ca ametesti, manca legume, fructe sarace in carbohidtrati, cartoi dulci dar inainte de a incepe sportul

| AndreeaM1 explică:

Asta cu 37 de minute cate zile pe saptamana?

Răspuns utilizator avertizat