| CristianaMaria a întrebat:

Sunt intr-o dilema legata de sala.Am putina burtica de care vreau sa scap si in acelasi timp vreau sa fac si forme, respectiv sa lucrez cu greutati.Pentru a scapa de surplusul de grasime de pe abdomen am inteles ca trebuie sa fac cardio,respectiv sa reduc cantitatea de mancare dar in acelasi timp, un prieten antrenor ma sfatuieste sa mananc mereu mult si bine pentru ca altfel nu se va dezvolta masa musculara.Deci aici intervine ceata... daca mananc bine pentru masa musculara nu voi mai fi in deficit caloric pentru a scapa de grasimea de pe abdomen respectiv daca sunt in deficit caloric,voi deveni plata, fara nicio forma si fac exercitii cu greutati degeaba.Cum sa fac? Vreau forme dar vreau sa si slabesc...

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Pai si nu e logic? Ce vrei tu e sa si slabesti si sa pui pe tine in acelasi timp, acest lucru e SF. Alege-ti ce doresti prima data si pune in aplicare. Ia-o pe rand.

| rijkaard a răspuns:

Incearca sex 24 ore din 24 este cel mai eficient mod de a slabi sa nu imi zici ca nu gasesti cu cine ca nu te cred