| Ara5h a întrebat:

Acum 14 zile am facut niste exercitii printre care erau si flotari, cand sa fac flotarile mana stanga s-a oprit din incordat si am avut o dureree ff mare si de atunci nu am mai facut exercitii si mi-am dat cu alifii. Am incercat azi sa fac exercitii, pot ridica gantere dar cand vreau sa fac flotari tot nu pot, ce sa fac?

App, am 12 ani

Răspuns Câştigător
| Ady117 a răspuns:

Spune-i doctorului de familie, poate ai o problemă la mâna stângă. Îți va spune el ce este de făcut.
Se poate să îți treacă dacă nu forțezi prea tare mâna timp de cam o lună sau 2.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un RMN nu ți-ar strica

| Nirvanaaa a răspuns:

Poate nu le faci corect, aplici prea multa forta si presiune.In orice caz flotarile nu sunt adecvate pentru tine(efortul fizic nu trebuie sa provoace asemenea dureri). Incearca sa gasesti alte exercitii compensatoare.Sunt mult mai multe variante.

| rapiiooi a răspuns:

Corpul tau a fost fortat la maxim si iti trebuie pauza mai lunga(nici eu nu pot sa fac flotari din cauza burtii)