| Edyez a întrebat:

Am 14 ani, vreo 62 de kile si cam 1, 75 m sau chiar,76, 77. Sunt înalt arat bine, ma refer la corp dar se vede că nu sunt lucrat, cum as putea sa ma antrenez cât de cât în max o lună? Nu vreau sa am nu stiu ce muschii si sa se vadă. Pe lângă eu n am mai lucrat, ce pot face dacă apare febra musculară?

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Te poti duce la sala sau poti cauta video-uri pentru abdomen, sa faci exercitii zilnic pentru brate, picioare si tot asa. Sunt multe tipuri de flotari, abdomene, genoflexiuni, fandari etc.
Daca ai febra musculara, iti faci masaj si continui sa faci exercitiile ziua urmatoare. Nu are rost sa te opresti, sa ai o zi de pauza, iar pe langa faptul ca efectul exercitiilor se va diminua, vei avea din nou si din nou febra. Nici aspirina, nici dusurile fierbinti nu ajuta foarte tare.
Mult noroc!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat