| anonimulllll a întrebat:

am 15 ani si vreo 50 si ceva de kilograme... 1.70m, si vreau sa am si eu muschi... am acasa o gantera de vreo 5 kg si o haltera ( nu stiu care kg are), ce exercitii sa fac nu am bari unde sa fac tranctiuni. Dati-mi va rog facebook-u sau id-u sa vorbim mai multe. multumesc anticipat,

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu faci nimic acasa. vrei ceva, fa serios. baga-te la o sala, vorbeste cu instructorul de acolo si fa-ti un program ca lumea. lasa prostia cu acasa si 5 kg. nu faci nimic asa

| CristianPreda a răspuns:

In primul rand,ca sa pui masa musculara,trebuie sa mananci foarte mult,pentru ca din cate am inteles, esti cam slabut. Incearca sa mananci foarte multe proteine(carne, oua, branza) Si daca faci si exercitii, o sa te dezvolti bine.winking

| Ely3434 a răspuns:

Trebuie sa faci din ce in ce mai multe exercitii, sa incepi de jos ca sa faci masa musculara...iti garantez ca nu o sa ai muschi in 2 saptamani. Mai bine te-ai duce la sala pentru ca acolo iti arata ce exercitii sa faci si le faci acasa in fiecare zi. Sa nu iei steroizi smug Dar daca nu faci nici un sport sau sala, fa abdomene multe ( macar 200 pe zi ), flotari, genoflexiuni, 200 de fiecare. Inafara de astea, faci cu halterele mai multe exercitii. Dar le faci in, fiecare zi :p

| suculete12 a răspuns (pentru Ely3434):

Muschii aia cresc si ei cand te odihnesti exercitiile alea se fac in serii. Decat sa faci acasa mai bine nu faci deloc.