| babylon a întrebat:

am 179 cm 75kg putina burtica, am 17 ani, fac sala de 5 luni, vreau sa iau ceva suplimente, dar nu as vrea sa ma ingras, m-am gandit la no xplode, ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Daca nu ai ce sa faci cu banii... cumpara
trebuie sa ai un scop pentru care ti-ai propus sa iei asa ceva, care ar fi acela?

supimentele sunt suplimente, mancarea este baza.

Dintre toate suplimentele care le-am incercat (cu zecile) singurele care chiar se observa o diferenta ar fi : enzimele digestive(in caz de esti intolerant la lactoza ca mine si cu toate astea vrei sa bei foarte mult lapte) ar mai fi creatina (care chiar te va ajuta sa capeti putina forta, forta care o vei pierde impreuna cu kg in + care le-ai obtinut datorita retentiei de apa din cauza creatinei) iar un ultim supliment as zice multivitaminele (care mie chiar imi dau energie)
Celelalte suplimente gen pudra de zer si alte balarii ori se pot lua din mancare ori nu iti trebuie...
Creatina nu o recomand desi ai unele rezultate cu ea...

Iar ce am scris mai sus e o parere sincera din experienta (stiu ca acum cativa ani cand am inceput sa folosesc suplimente si puneam o intrebare daca nu era un raspuns care afirma ce vroiam eu sa aud nu il bagam in seama...iar acum realizez cat am gresit)

| SpaNu88 a răspuns:

La 17 ani un complex de vitamine si minerale + o proteina din zer e mai mult decat ok. No-Xplode nu iti recomand sau orice alt supliment pe baza de NO!

| pinguin_2568 a răspuns:

Evita carnea de porc, vita, etc sucul coca-cola pepsi sperite opteaza pentru peste, pui legume fierte, creude fructe si apa plata.
Fa sport zilnic incerca sa mergi la aerobic nu la sala si crede-ma am avut o prietena a slabit muult!