| AnotherAnswer a întrebat:

Am 19 ani si vreau sa știu dacă mai pot avea șansa de a face parte dintr-un club de fotbal. Am auzit multe persoane ce spuneau ca dacă nu ești "dat" la fotbal pana in vârsta maxima de 15-16 ani, nu vei mai avea șanse sau ca nu poți sa ajungi pana in liga 1/2...
Ajutati-mă cu un răspuns (nu o părere )!
Va rog!

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Chiar n-ai cum sa mai prinzi vreun loc la vreo echipa la anii astia, poate, este mult prea tarziu, spun asta pentru ca si eu am incercat ceva de genul si mi s-a zis ca sunt prea mare pentru treaba asta.

| Namaparissia a răspuns:

Eu zic ca nu este adevarat,oricand te-ai apuca, daca esti descurcaret, prinzi repede, muncesti si iti doresti, nu conteaza varsta iti vei indeplini visul.Sunt atatia sportivi de top care la fel s-au apucat foarte tarziu si nimeni nu le dadea nicio sansa, dar nu au renuntat si au dovedit ce pot.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai sigur raspuns il vei primii de la un antrenor calificat de fotbal, mergi la un club de fotbal si întreaba acolo ca sigur vei primii un raspuns oficial 100 %

| RainmakerX a răspuns:

Exista scouteri care se uita dupa posibile achizitii deci, teoretic este posibil... ar trebui sa-i "distrugi" pe adversarii din meciurile de amatori ca sa te observe cineva, ceea ce nu este atat de usor precum suna.

Trebuie sa fii exceptional ca sa fii observat!

Degeaba iti place fotbalul daca nu esti in stare sa joci, daca nu ai antrenament... Si mie imi place sa desenez dar nu am fost la un liceu de arte deci este clar ca daca ma pui sa desenez, chiar daca sunt mai talenat decat unii, respectivul care are sute de ore de antrenament o sa ma faca de ras.

Ca sa ajung la nivelul lui trebuie sa ma antrenez si eu SAU sa am un talent innascut ceea ce este extrem de rar.

Răspuns utilizator avertizat
| AnotherAnswer explică (pentru Drimmero):

Câți ani aveai?

| AnotherAnswer explică (pentru RainmakerX):

Crede-mă, sunt capabil, insa nu știu de unde si cum sa încep...

Răspuns utilizator avertizat
regis
| regis a răspuns:

Totul tine de talent si de vointa. Citeste povestea lui Garrincha.

| RainmakerX a răspuns (pentru AnotherAnswer):

Poti incepe prin a vorbi cu niste persoane care chiar stiu cum sa-ti raspunda la intrebari.

Vorbeste cu antrenori. Multi nu o sa fie prietenosi dar daca incerci la mai multe persoane atunci pana la urma o sa gasesti unul care o sa se uite putin la tine si o sa-ti spuna clar daca ai sau nu potential.

| AnotherAnswer explică (pentru Drimmero):

Ce varsta aveai?

| AnotherAnswer explică (pentru falokrat):

E un obiectiv ce mi-am dorit sa-l indeplinesc de mult timp, dar am fost impiedicat de Examenul de Bacalaureat. si multe altele.
La aceasta varsa imi permit sa actionez si sa fiu raspunzator pe alegerile mele...

| laursortir a răspuns:

Eu zic sa iti cauti vreo echipa mai slaba de liga 3 sau 4 si sa te ti de fotbal nu se stie niciodata stiu multi fotbalist care sau apucat de fotbal la 19 20 ani si acum sunt la nivel inalt

| AnotherAnswer explică (pentru laursortir):

Multumesc pentru sustinere!