| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.
Am 68 de Kg; 1, 74 m și vreau să merg la sală și sunt curios dacă o să fac timp de zece luni,vreo două ore-două ore jumate / zi circa cinci zile / săptămână, o să îmi măresc cât-de-cât masa musculară?
Menționez că am mai făcut sală acum trei ani timp de trei luni.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca faci 2 ore jumate, nu pui muschi nici in 10 ani.La sala se sta maxim o ora, daca vrei sa stimulezi cu adevarat cresterea, dupa o ora deja e contraproductiv antrenamentul.

Si vezi ce mananci, alimentatia e mai importanta, daca ai doar 3 mese pe zi e cam greu sa pui muschi.

Răspuns utilizator avertizat