| deliacatalina25 a întrebat:

Buna TPU! Am nevoie de ajutor!
Am fost in surplus caloric și in același timp am făcut exerciții pentru abdomen (cam 30 de minute o zi da, una pauza) plus exerciții și pentru celelalte părți ale corpului … problema e ca talia mea a dispărut, mi s-a lățit abdomenul, de la clepsidra am ajuns sa nu mai am nicio forma. Eu cred ca am pus masa musculară acolo și de aceea arat asa. Vreau sa-mi recapăt abdomenul și sa dau grăsimea jos. Am înțeles ca trebuie sa fiu in deficit caloric dar mi-e teama prin ce transformări voi mai trece.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Abdomenele sunt o nenorocire pentru coloana, e greu sa mergi pe jos o ora pe zi, ai pus grăsime, acum treci pe deficit caloric

| deliacatalina25 explică (pentru RAY):

Am tot auzit variante cum ca de burta scap cel mai greu sau variante precum ca atunci când intru la deficit de ea scap cel mai repede. Nu stiu ce sa mai cred, care o fi varianta corecta…

| RAY a răspuns (pentru deliacatalina25):

Daca vrei sa scapi baga hit, pe bune tu faci abdomene, ala nu e sport https://www.youtube.com/watch?v=ml6cT4AZdqI&ab_channel=SELF

| deliacatalina25 explică (pentru RAY):

Nu am făcut abdomene, tot asa exerciții de pe yt

| RAY a răspuns (pentru deliacatalina25):

Acum am vazut ca esti fata, grasimea aia e esentiala supravetuiri, voi fetele genetic aveti mai multa grasime, din pacate va trebui sa treci pe deficit mare, astfel nu poti, 600 de calori timp de 4 saptamani, multa apa, multa carne, fructe, cate kg ai si inaltime

| deliacatalina25 explică (pentru RAY):

1,70 și 68 kg

| RAY a răspuns (pentru deliacatalina25):

Trebuie sa slăbești, 200 de grame de pui fiert pe zi,fără piele,sau curcan,vita,porc, peste, fructe mai mult cu lichide, ai nevoie de deficit caloric, sa consumi măcar 1000 de calori, fără sport, o sa iți fac un menu

| deliacatalina25 explică (pentru RAY):

Dacă țin in fiecare vineri post negru? Ma ajuta in procesul de slăbire sau îmi fac rau?

| RAY a răspuns (pentru deliacatalina25):

Nu ne înfometam aiurea, degeaba faci ca mâine recâștig pierderea calorica, trebuie un meniu

| deliacatalina25 explică (pentru RAY):

Ma gândeam ca ar fi fost bine și pentru mine ca un fel de detoxifiere