| Rangelovv a întrebat:

Am nevoie de un mare ajutor! Am niste probleme cu detenta si viteza la 50 m! Am 18 ani cu 1, 70 inaltime si 60 kg, am 6 ani de fotbal, eu sunt portar, dar nu prea reusesc sa imi imbunatatesc detenta cu antrenamente pentru portari, iar viteza e foarte slaba si tot alerg si tot alerg, rezultate nu prea se vad. La orele de sport la viteza de 50 m am avut 8, 5 secunde ceea ce e foarte prost si la detenta in loc sa fac 2, 30 m fac 1, 90. Ajutati-ma, m-ar ajuta sa ma duc si la antrenamente pentru atleti?

1 răspuns:
| Cosmin4Fit a răspuns:

Iei carnetel si notezi tot. Inveti singur sa sari prin antrenament mai greu si mai mult. Incepi de unde esti si incerci sa te autodepasesti.

Lebron James a aruncat 300 de cosuri zilnic timp de 1 an in copilarie.

Nu te astepta sa sari cu 10cm in plus una doua. E nevoie de timp.

Gandeste-te si la aspectele astea: Concentrare, incredere, flexibilitate, alimentatie.

Daca esti dedicat vei reusi. Nu te demotiva, rezultatele se vor vedea in timp.

Da, e o idee buna sa te duci la antrenamentele pentru atleti.