| JomelaMaya a întrebat:

Am o intrebare : daca in fiecare seara fac 100-200 de abdomene am sanse sa scap de burta? nu e chiar exagerat de mare, dar e destul...si cam in cate luni? :* mersi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa dai jos din burda nu trebuie sa faci numai abdomen trebuie si foarte mult alergat si nu trebuie sa mananci hrana cu grasimi sa nu mananci dulciuri si porcarii ca chipsurile, napolitanele etc..Si chestii asemanatoare fara sucuri acidulate si fara vreun fel de suc si cand alergi trebuie sa alerg minim 30 de min de 3 ori pe zi adica o data dimineata o data dupa-amiaza o data seara(poti sa alergi si mai mult daca vrei) si trebuie sa mananci hrana cu proteine ca de exemplu carnea ori daca nu vrei sa mananci carne bea oua crude fiindca contin foarte multe proteine si multi alti factori benefice! Multa bafta si ai grija ce faci!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oua crude?

ouale crude au o enzima ( avidina) care IMPIEDICA absorbtia proteinelor.

Si nici nu au asa multe, 7 grame de proteina / ou, nu inseamna "foarte multe"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Fiecare cu parerea lui acum multa bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu e de "parere", aici e STIINTA demonstrata medical.

Doar ca unii sunt mult prea IDIOTI si mananca ei oua crude, ca asa au vazut la rocky si de-aia raman niste PAMPALAI FIRAVI.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine ca esti tu inteligent!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi profilul meu, cu asta ma ocup de peste 10 ani de zile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bravo tie!

8 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu, cu abdomene nu ai sanse sa dai burta jos, incearca alergare, sarit coarda etc.

| a3e6u9 a răspuns:

Burta nu are legătură cu exercițiile pentru abdomen. Burta are legătură cu stratul adipos pe care-l poți reduce în diverse feluri, de obicei dietă/sport. Cred că alergatul arde mai multe calorii decât exercițiile pentru abdomen.

Cu exercițiile pentru abdomen exersezi mușchii abdominali, evident, dar poți să ai cel mai frumos abdomen, dacă e acoperit de grăsime, nu ți-l va vedea nimeni. happy