| Denisa1Alice2 a întrebat:

Bună, TPU! Am o prietena de 11 ani căreia îi place gimnastica, însă nu o practică. Este târziu să practice gimnastică la vârsta asta?
P.S. Este destul de flexibila și nu vrea neapărat performanță...

1 răspuns:
| SatanaM a răspuns:

Nu cred că părerea mea contează, dar:
1. Dacă vrea să facă ceva serios, ar putea întreba un medic dacă corpul ei se poate adapta rapid.
2. Dacă îi place poate urma niște cursuri în funcție de cât de avansată este.
3.Nu e prea târziu niciodată (de fapt pe la 50 de ani), dar la vârsta ei este ok, în cazul în care a mai practicat în trecut.

Fundă?