| Meggieee a întrebat:

Recent, am descoperit că îmi place gimnastica.

Dar pentru un timp, nu am făcut altceva decât să privesc videoclipuri în legătură cu ea.

Mai târziu însă, am început și eu să fac câteva mișcări simple, doar de plictiseală...

Astfel, am realizat că sunt destul de flexibilă.

Însă apoi, a început să-mi pară rău că nu m-am dat la gimnastică de mică, și m-am întrebat dacă mai pot merge la vârsta asta.

(Eu am 11 ani.)

Întrebarea mea e:

La vârsta asta, mai pot să mă înscriu la gimnastică? Mă vor accepta?

(Țin să menționez și că sunt destul de înaltă, iar copiii pe care i-am văzut eu practicând gimnastica erau destul de scunzi)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este inca ok e bine ca ti-ai dat seama ca te pasioneaza, spune-le parintilor tai sa te dea la un curs dar urmareste si pe internet, deoarece se poate sa stie unele fete mai mult ca antrenoarea sau antrenorul.

| Maskoff a răspuns:

Nu cred că are așa de multă importanță înălțimea. Ar fi fost mult mai ușor pentru tine dacă te-ai fi dus mai devreme, pentru că sunt exerciții destul de dificile. dar nici acum nu cred că e târziu.
Când te duci la școală, întreabă-ți profesorul\profesoara de sport. eu cred că ei știu cel mai bine