| elex a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare daca mas apuca de sala si fac doar exercitii gen flexii cu gantera din picioare si alte tipuri care nu ar immplica coloana miar afecta mentionez ca am 14 ani si nu mi-am incheiat crestereahappy

6 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Nu o sa iti afecteze. Poti face la toate aparatele.Nu-ti va afecta atata timp cat nu incepi sa faci indreptari cu 200 de kg.Eu face de la 13 ani sala si am crescut intr-o vara 6 cm.Deci...

| Razvanp69 a răspuns:

Deci daca de la varsta ta o sa te duci la sala eu bag mana in foc ca o sa tragi pe acolo de ce vezi. poate zici tu acum "ba asta vorbeste ca sa nu taca", dar asculta-ma ce iti zic ca asa o sa fie. Vezi presa ce zici "stai ca ma bag si la asta ", mai vezi ceva " stai ca pot si la aia azi " si tot asa. Eu iti zic sa te duci cu cineva care a mai fost si stie ca daca e sa te duci cu inca unu de varsta ta o sa ramai la 1m si putin cat ai acumwinking

| Rëndark a răspuns:

Poti sa faci toate tipurile de exercitii. Nu iti afecteaza cresterea.

| hibrid112 a răspuns:

Traiesteti copilariahappy lasa fiarele o sa ai timp suficent si pentru sala.Fa si tu flotari tractiuni etcdevil. Incepe de la 18-19 incolohappyParerea mea

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Nu iti va afecta cresterea, poti face multe exercitii, toate de care ai nevoiewinking

| MariusMariusica a răspuns:

Eu ti-as zice sa nu te duci... De la varsta asta..mda mai asteapta si u 2-3 ani si o sa vezi sau intreaba pe profesionisti sa vezi... pls funda te rogbig grinbig grinbig grinbig grin