| warfare a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare in legatura cu corpul meu caci sunt confuz.Deci corpul meu s-a facut astfe
Coapsele si gambele foarte tari
Abdomenul cu putina grasime pe el(cand il incordez se simte ceva)
Si bratele slabe
Aveti cumva o idee pentru cum as putea sa dau grasimea de pe abdomen jos in afara de alergare si abdomene? si cu bratele la fel
PS am 12 ani si 1.60
MULTUMESC DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârsta care o ai nu trebuie să te gândești la corp de zeu din cauză că ești la vârsta în care te dezvolți foarte repede; va trebui să înțelegi de asemenea că orice dorești, va trebui să lucrezi corpul armonios adică lucrezi toate grupele de mușchi.
Recomand tuturor să meargă la un grup sportiv pentru o dezvoltare supravegheată (încearcă de asemenea dacă insiști asupra ideilor tale, să lucrezi din șezut cu greutăți mai mari, puține serii, puține repetări pentru dezvoltarea musculaturii - umeri, brațe, spate)

9 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Grasimea de pe abdomen poate fi eliminata si cu apa.apa ajuta la eliminarea grasimii din corp si pentru brate poti face flotari si exercitii combinate cu gantere, sper ca te-am ajutat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SabinaRsT):

Cu ce naiba sa ajuti, aberezi si apoi "sper ca te-am ajutat".

daca esti pe langa macar nu mai comenta

| SabinaRsT a răspuns (pentru Cosmin86):

Cu ce am aberat?

| cristif a răspuns (pentru SabinaRsT):

Cum elimini grasimea cu apa? Vreau sa stiu si eu laughing

| SabinaRsT a răspuns (pentru cristif):

Intereseaza-te.daca nu stii nu vorbi, mama mea este antrenoare de fitness sistiu foarte bine despre ce este vorba.

| cristif a răspuns (pentru SabinaRsT):

Insist sa argumentezi cum se elimina grasimea din corp cu apa, ce reactii se produc la nivelul organismului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SabinaRsT):

Cu mai multe, sa incepem cu "flotari pentru brate". Flotarile lucraeza pieptul ( 70 % ) si putin triceps si deltoid anterior ( 30 % ), deci in niciun caz "brate".

Chestia cu apa e putin pe langa, apa ajuta la slabire, dar nu slabeste direct sa poti sa spui ca grasimea poate fi eliminata cu apa, NU E UN ARZATOR DE GRASIMI SAU TERMOGENIC, nici macr lipotropic, apa ajuta slabit prin transportul nutrientilor si prin altele, dar NU DIRECT cum ai spus tu.

In principiu cu alea 2 chestii ai aberat

| cristif a răspuns:

Ca sa dai grasimea jos de pe abdomen, cel mai eficient e alergatul, ca-l eviti sau nu, e problema ta. Nu cred ca mori sa mergi de 3x pe saptamana pe stadion si sa alergi 10-15 ture.
Pentru brate, fa tractiuni la bara(de batut covoare, daca ai pe langa bloc/curtea casei) si flotari cu propria greutate intre 2 mese/scaune.

| CEl8oo a răspuns:

Pai tu cum vrei la 12 ani sa ai niste brate ca halk. Puneti asa niste intrebari stupide.