| AlexAL275 a întrebat:

Ar fi indicat să mănânc după ce vin de la alergat sau inainte? Mă gândesc că logic ar fi după, dacă încep să alerg cu toată acea mâncare în burtă risc să vomit. Ce aș putea mânca așa de dimineață?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" AlexAL275 : să mănânc după ce vin de la alergat sau după? Mă gândesc că logic "... CĂ E TOTUNA! Ce zici?

| AlexAL275 explică (pentru sierra1):

A scuze, acum am observat, cred că mă gândeam la altceva atunci când scriam întrebarea și nu eram atent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un iaurt, niste biscuiți.

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Într-adevăr, dacă faci jogging dimineața fă-o pe stomacul gol. Te trezești, te pregătești 30 de min, te duci de alergi și când te întorci mănânci. Oricum nu ai voie să mănânci înainte să depui efort fizic, tocmai datorită a ceea ce ai spus și nu numai.
Dacă totuși ai mâncat, așteaptă măcar 3 ore; dacă ai mâncat ceva carne... așteaptă vreo 5hee hee

Ai putea mânca o omletă(cu foaarte puțin ulei cât să nu se lipească de tigaie) cu legume, 60-75g cașcaval(18% grăsime), 1-2 felii de pâine integrală sau un smoothie cu afine, iaurt, banană și cereale.

Un pont: un stil de viață sănătos cuprinde multe legume și puține dulciuri.

| AlexAL275 explică:

înainte *

| irina4219 a răspuns:

Mănâncă abia după ce ai venit de la alergat. Într-adevăr, dacă mănânci cu puțin timp înainte de a face efort fizic vomiți. Mie una nu mi se face rău dacă fac o pauză de numai o oră între masa de dimineață și antrenament, acum e alegerea ta cât vrei să dureze această pauză.