| sebilici a întrebat:

Buna TPU as dori si eu niste pareri /produse pe care le folositit sau care considerati ca sunt bune pentru marirea muschilor si prin asta ma refer la acele shakeuri sau prafuri ma rog care contin 80% proteine pentru masa musculara. Ce imi recomandati mai putin nociv si mai efficient, bineinteles acesta urmat de o alimentatie corespunzatoare, odihna si sport.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Personal :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey-Protein-2-200g/

ala sau whey gold. Parere foarte buna.

Nu e chiar deloc nociv, doar e supliment, nu anabolizant.

Poti lua si la cutie mica.

| sebilici explică (pentru Cosmin86):

Ai luat acest supliment, ti se pare bun. De asemenea eu am mai facut putin sala 3 luni m-am lasat brusc si mi-a aparut burta... si am vazut ca scrie ca nu conteaza daca vrei sa slabesti sau sa pui muchi acest supliment te va ajuta. Acum te intreb pe tine, l-ai folosi? ti se pare bun? Si iti multumesc foarte mult de raspuns happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebilici):

Da, folosesc acel supliment de aproape 1 an. Ti-a aparut burta pentru ca nu ai adaptat caloriile, tu nemaifacand sala nu se mai ard la fel de multe calorii => caloriile pe care le ardeai prin efort fizic trebuiesc scazute din alimentatie.

Da, e bun, dar fara o alimentatie corespunzatoare e degeaba.

Ideea este ca ai nevioe de 2 grame de proteine / kg-corp zilnic, asta obtii din mancare + supliment, asta e toata ideea, sa nu-ti fortezi stomacul cu prea multa mancare ( vreo 4-5 mese oricum trebuie sa ai, chiar daca iei supliment ).

E bun si pentru ca are enzime ( pentru o digestie ca lumea ) + glutamina ( pentru refacere ), aceste 2 elemente cam "lipsesc" la produsele ieftine.

| sebilici explică (pentru Cosmin86):

Multumesc de raspunsus. Si am sa incerc sa fac tot ce mi-ai zis... acum trebuie sa imi mai caut o dieta... sa vad cam ce ar trebui sa mananc si cam ce nu, oricum produsul l-am comandat. Multumesc inca odata de raspuns.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebilici):

Trebuia sa-l comanzi in weekend, ca au transport gratis happy

spor la treaba