| jijiduru a întrebat:

BUNA TPU!
Ce as putea face pentru imi grabi dezvoltarea masei musculare pentru ca fac sala de 2 luni si abia se observa ceva.SI la sala trag de fiare ca nebunul! pedeasupra am si un antrenor care mi-a facut un program de sala pe care l-am respectat dar tot nu a dat roade

va rog nu imi pomeniti de steroizi si de proteine caci nici nu vreau sa aud.

cel mai bun raspuns primeste vot si funda!

Răspuns Câştigător
| marktheshark a răspuns:

Mananca 500 g de orez pe zi cu zahar si Incearca sa iti faci un program de somn cat mai lung

| jijiduru explică (pentru marktheshark):

Dorm foarte mult crede-ma dar nimic sunt foarte dezamargit dorm de la 11 seara la 1 ziua si dorm apoi se de la vreo 3 pana la 4 in cateo zi! (FFFFFF)

| Cosmin86 a răspuns (pentru marktheshark):

Orez? de ce asa multi carbohidrati?

tu atat vezi intr-o alimentatie de muschi?

apuca-te de sah

7 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Exact ce ti-a scris si Max.
Tu ar trebui sa te documentezi ce sunt alea proteine pentru ca vad ca nu stii.
Ai spus ca dormi de la 11 seara la 1 ziua, sincer e prea mult.
Degaba tragi de fiare ca ''nebunul'' daca nu mananci cum si ce trebuie.
Uita-te la schita asta :
1.Alimentatie.
2.Odihna.
3.Antrenament
Asa cresti in masa si dupa cum vezi antrenamentu e pe ultimu loc, din ce am citit se pare ca nu mananci ce trebuie. ( nu ma mir daca nu faci diferenta dintre proteine si steroizi.)
Proteine : lapte, branza, oua, soia, carne, peste, unele legume. ( Deci nu, ne scrie noua ca nu vrei sa auzi pentru ca fara astea nu o sa cresti niciodata.
Carbohidrati : orez, cartofi, paste, paine integrala.
Alea ce nu vrei tu sa auzi sunt suplimente. ( prafurile voastre )
Ba..suplimente = mancare concetrata = 100 % sanatos. NU Are cu ce sa-ti faca rau, deci nu mai vorbii in nestiinta de cauza.
In 2 luni nu stiu ce rezultate vrei ''mari'', dupa 6 luni - 1 an mai vorbim.
Concluzia este ca NU cresti pentru ca NU ai 5-6 mese pe zi. ( si ajunge 7-8 ore somn ). Daca dormi 12 ore nu stiu zau unde mai ai timp de alea 5-6 mese.

Răspuns utilizator avertizat
| MassEffect a răspuns:

VAD ca faci sala de 2 luni si habar nu ai cu ce se mananca sportu asta, baiatule tu stii ca daca vrei sa cresti in masa musculara ai nevoie de 2 g de proteina per kg pe care le poti obtine din alimentatie (carne, oua branzeturi)sau cu ajutorul unui supliment proteic.Tu faci o mare confuzi intre steroizi care sunt ilegali si proteine pe care orice persoana le consuma zilnic, asa ca documenteazate si dupa aia mai vorbim.

| RsKd a răspuns:

Depinde si cum ai tu corpul, daca esti slab nu ai ce pune pe tine muschi, trebuie sa fii putin mai dezvoltat nu "gras", iti recomand sa iei proteine nu se intampla nimic ele fac parte din alimentatia ta de zi cu zihappy