| Flokfighter a întrebat:

Ce parere aveti sunt destul de inalt la varsta mea? Am 16 ani si 1.78 (mentionez ca fac sala de vreo 7 luni si de atunci n-am prea vazut vreo schimbare in inaltime ) Oare sala opreste cresterea? PS: N-am facut exercitiile care sa opreasca cresterea cum ar fi presa sau bara la umeri.

6 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Eu am 14 ani, cand m-am apucat de ridicat greutati aveam 1.65 acum am 1.73 si au trecut doar cateva luni...

| cristi1505 a răspuns:

Nu opreste cresterea....Crede-ma! Nu o opreste daca mananci ce trebuie te odihnesti bine si nu exagerezi punand pe bara 500 kg cand faci indreptari! Eu stiu de la mine.Fac sala de la 13 ani si intr-o vara am crescut 6 cm.Deci nu iti va opri cresterea!

| boyboyplayboy99 a răspuns:

Nu, sala nu iti opreste cresterea. Eventual poti vorbi de o INCETINIRE a cresterii datorita muschilor care cresc prea mult(daca e cazul)

| ralfy123 a răspuns:

Salut, daca tu la 16 ani te consideri inalt atunci eu la 13 ani am 1, 76.
Dar mai la 16 ani cat o sa fiu oare?laughinglaughinglaughing

| AdyHytPower a răspuns:

Da, sala iti opreste cresterea dar cat ai vrea sa cresti ai 16 ani si o inaltime destul de considerabila o sa mai cresti max 10 cm pana la 18 ani

| Bonno a răspuns:

Stai linistit, nu opreste cresterea!