| Radu136 a întrebat:

Fac sala cam de 3-4 luni si m-am gandit sa imi cumpar proteine... Dupa ce ma voi din consumat proteine masa musculara se va lasa ( se va deforma)? Eu voi continua sa merg la sala si dupa ce voi inceta sa mai folosesc proteinele!

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Muschii nu se lasa/deformeaza. Poate cand o sa ai 60 de ani.

Dar daca reduci consumul de proteine dupa o perioada de alimentatie hiperproteica nu ti se vor lasa muschii stai tu linistit, proteinele sunt naturale nu te afecteaza cu nimic si sa nu ai impresia ca daca vei lua concentrate proteice te vei "umfla" prea mult. un concentrat proteic ajuta la refacerea dupa antrenament.

4 răspunsuri:
| Psychothic a răspuns:

Proteinele le iei din alimente, cum ar fi : lapte, branza, iaurturi, oua.etchappy
Deci n-are cum sa te opresti din a manca proteine.

| Cipri112 a răspuns:

Trebuie sa iei proteine si sa faci multa sala. Dupa ce te-ai lasat de sala si mai iei proteine nu o sa te mai ajute cu nimic. Trebuie sa faci sala tot timpul. Dupa ce renunti la sala si mai iei proteinele o sa ti se lase piele in jos (moarta laughing ) Sper ca te-am ajutat. Bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cipri112):

Serios? Ti se lasa pielea?

Eu cred ca ti s-a lasat tie creierul de poti debita asemenea prostii.

Data viitoare tine-ti prostia pentru tine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cipri112):

Hai mah copil mic paralel, nu ne explici tu cum se lasa pielea?