| bretele123 a întrebat:

Fac sala de 13 luni si pana acum nu am luat nici un supliment.Acum am cumparat Pro Mass si nu stiu cand trebuie sa le iau? Pe site scrie 2 porţii pe zi, dar nu scrie daca inainte sau dupa antrenament.

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum cumperi un produs fara sa stii cand il iei?

Cumperi doar dupa ce stii :

1. ca iti trebuie
2. cum se ia
3. ce face

De unde stii spre exemplu ca n-ai nevoie de un concentrat proteic si nu de multi carbohidrati, cum are pro mass?

| VacaCuCabina a răspuns:

Te rog asculta-ma, nu lua nici un fel de "supliment", vei face cea mai mare prostie, daca vrei sa-ti explic de ce poti sa-mi trimiti un mesaj, chiar te rog, daca esti curios, sa-mi trimiti un mesaj si sa-ti spun de ce.

| ElGreco88 a răspuns (pentru VacaCuCabina):

I-a zi ma Batman de ce?

| ElGreco88 a răspuns (pentru VacaCuCabina):

Tare sunt curios ce argumente ai? ce se intampla daca iei suplimente?

| Cosmin86 a răspuns (pentru VacaCuCabina):

Sunt eu curios, ia uimeste-ne laughing

Sau esti unul din aia care habar nu au despre ce vorbesc?

| VacaCuCabina a răspuns (pentru Cosmin86):

In primul rand, acele proteine nu fac decat sa stimuleze dezvoltarea muschilor si in timp ajuta la distrugerea lor. Vei arata foarte bine pentru cativa ani, iar dupa un timp muschii tai vor incepe sa se distruga incet, incet, gandeste-te ca ei au crescut fortat, poate daca te gandesti: arat piz***, se uita toate bunaciunile dupa mine, dar tu trebuie inainte sa discuti de exemplu cu un prof. de bio, care iti va spune din ceea ce a invatat el in multi ani de medicina ca faci cea mai mare prostie ca iei proteine, nu te supara dar ajungi ca si avatarul meurolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru VacaCuCabina):

Am discutat cu medici sportivi ( care au mult mai multe cunostinte decat un prof de bio ) si cu sportivi si nutritionisti, intamplator e un hobby de-al meu.

Uite :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

Si de la suplimente NU CRESTI FORTAT, sunt doar mancare concentrata, atat si nimic mai mult.

N-ai nicio treaba cu domeniul asta, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru VacaCuCabina):

Inca ceva : suplimentul de mai sus e bazat pe CARBOHIDRATI, nu pe proteine, de-asta spuneam ca esti complet pe langa, ca vorbesti despre proteine la un produs bazat pe carbohidrati laughing

Dar la ce sa te astepti de la oameni care abereaza intr-una

| VacaCuCabina a răspuns:

Bretele123, lasa-mi id-ul tau de mess intr-un mesaj pentru. ca eu nu-ti pot raspunde fiindca sunt inca junior

| OchisoriAlbastrii a răspuns:

Se ia inainte de antrenament cu o ora si dupa antrenament tot cu o ora! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru OchisoriAlbastrii):

Se ia imediat dupa antrenament, tocmai asta e ideea, sa se absoarba in primele 30-60 de minute DUPA antrenament, si tu FIX PESTE perioada asta sari.