| aztec123 a întrebat:

Salut.Fac sala de 3 luni si mi-am cumparat o galeata de gfx 5 kg. Pe cutie scrie ca trebuie sa iau 2 portii (85g) de 2 ori pe zi dimineata si dupa antrenament. Si am o nelamurire. Adica portia are 85g si iau una dim si una dupa antrenament sau impart la 2 adica vin 42 g pe portie aproximat si iau dim si dupa antrenament.CA nu inteleg.DAu funda care ma ajuta

3 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Respecta portia.
Din moment ce scrie 2 porti pe zi a cate 85g / portie, normal ca trebuie luat 85g dimineata iar 85g dupa antrenament.
In caz ca esti mai slabut si vrei sa pui in KG din moment ce iei GFX. Poti lua si niste Glucoza [ zaharide ]. Controleazati alimentatia si respecta orele de somn pentru un antrenament sporit!
Nu uita " No pain!? ..No gain! "

| CristiMC a răspuns:

Rau1Alberto are dreptatate, daca esti mai slabut poti sa mai adaugi, gfx are 45 g proteine, deci eu ti-as recomanda prima cupa dimineata a doua ianinte cu 40 minute de antrenament a treia imediat dupa antrenament si a 4 inainte de culcare, asa ar trebui sa le ei pentru ati dezvolta masa musculara, era bine daca puneai inaltimea si greutatea in kg

| Cos_Cosmyno_1998 a răspuns:

85 de grame e portia nu 42.....iei una la antrenament si alta seara si tot trebuie sa faci exercitii