| Geitigy a întrebat:

Fac sala de aproximativ un an + - o luna, ideea e ca am inceput sa prind proportii cum imi doresc, fac cardio si greutati, alimentatia imi este controlata adica am un program alimentar pe care il respect. Insa nu am reusit sa scap de burta si sani ( sunt baiat) si as dori sa-mi recomandati cateva suplimente ( sau alte substante, care sa nu afecteze organismul) pentru a arde mai bine grasimea, adica am efectiv doar grasime la sani si abdomen. Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

In zona abdominala majoritatea dintre noi retinem cea mai multa cantitate de grasime si dispare foarte greu. In cazul tau si in zona pectoralilor. Nu ai ce sa faci, poate doar sa reduci mai mult nr de kcal pe care le consumi, nu exista suplimente care sa te ajuta. Carnitina se zice ca ajuta, dar crede-ma, 0-5% cat poate ajuta este insignifiant.
PS: Abomenele NU te ajuta sa elimini grasime, ci doar sa iti stimulezi musculatura din acea zona!

| GdX a răspuns:

Pentru a scapa de grasimea de pe abnoment trebuie sa faci multe abdomene. La sala ia banca de abdomene si ridic-o la cel mai inalt punct al ei. Baga serii de cate 10, daca ti se pare usor ia gantera de 25kg si tine-o la piept si fa-i abdomente. Chiar foarte multe. Foloseste o centura pentru a transpira. Grasimea de pe abdomen dispare foarte greu, cel mai greu se duce, trebuie multa munca si multa rabdare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GdX):

Serios? DE CAND se fac abdomene pentru grasimea de pe abdomen?

Esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea, nu?

| GdX a răspuns (pentru Cosmin86):

AHA

| Cosmin86 a răspuns (pentru GdX):

Atunci nu mai comenta, daca debitezi doar CRETINITATI.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Păi sânii sunt în proporție mare grăsime, de aceea sunt așa moi.

| Aurel15 a răspuns:

Poti sa iei steroizi sau chiar hormoni de crestere.