| Kappone a întrebat:

Salut.Pe data de 20 vreau sa ma apuc de slabit.Am 1.83, 105 kg.Imi poate spune cineva, ce exercitii sa fac? Nu am mai fost pana acum la sala si nu stiu ce program sa-mi fac.

Răspuns Câştigător
| dudis32 a răspuns:

Presupun ca ești băiat. O sa dai jos foarte repede, eu ca fata am reușit sa dau jos cam 14 kg. Când marginea sala având în vedere ca scopul tău este sa slăbești trebuie sa faci mult cardio în primul rand și mai putina forță. Programul meu de slăbit suna cam asa: 20-30 de minute banda(crești viteza și înclinația cât simți ca poți pana îți dobândești rezistenta), 15 min bicicleta, apoi treceam la forță: la forță având în vedere ca scopul tău este de a te defini poți face din toate aparatele pentru grupele musculare cam câte 3 seturi a câte 15 repetitii fiecare sau mai multe dacă îți permite timpul și rezistenta, după care revii la cardio și faci 10 minute stepper de răcire. Cat despre mâncare, sa mănânci sănătos, o dieta echilibrata fără zahar și bogata în proteine. succes!

2 răspunsuri:
| doggy123 a răspuns:

Bicicleta,alergare sau sari coarda

| dudis32 a răspuns:

Mergi la * îmi cer scuze pentru greseala, am scris de pe telefon.