| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Sunt baiat si am inceput de vreo 4 zile cam asa sa fac exercitii adica flotari, genoflexiuni, abdomene si fac in fiecare zi flotari 20 prima serie, 15 a doua si 10 a treia a doua zi cu geno si tot asa si am facut febra musculara si nu imi vine sa cred ca mi-au crescut muschii, inca binisor, sa continui asa? Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu prostia aia chiar vrei sa pui muschi?

p.s.: nu zici nimic de alimentatie, care e mai importanta. cate fripturi mananci pe zi?

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Cosmin86):

Nu mananc fripturi mananc peste pentru ca mna postesc ca acus e gata postul si vine craciunul dar dupa bag friptura in mine laughing dar ce conteaza friptura la muschi nu vreau sa pun slanina vreau sa pun muschi pe mine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Friptura = PROTEINA.

slanina pui de la exces de carbohidrati (friptura nu contine carbohidrati) si grasimi nesanatoase.

Nu ai deloc experienta in domeniul asta, nu? Stii care sunt sursele de proteine si de carbohidrati? Dar grasimi sanatoase?

Stii diferenta intre carbohidrati simpli si complecsi? Sau tu vrei sa pui muschi doar cu exercitii? :))))

Cam asa arata un program cu alimentatie:
http://www.culturism.ro/......tenta.html

Nu pui muschi cu niste amarate de flotari si genuflexiuni, unde lucrezi mereu cu aceeasi greutate (corpul tau), pentru muschi trebuie sa maresti GREUTATEA, nu numarul de repetari. Si daca faci 3000000 de flotari iti creste REZISTENTA, nu masa musculara (masa musculara creste putin la inceput, cand nu erai obisnuit cu antrenamentul).

| WaterDrop a răspuns:

O parere foarte buna.Pot sa ma uit la tine cand te antrenezi?