| KamyTza22 a întrebat:

Sunt fata si as vrea sa stiu de la cati ani e indicat sa fac sala? Ma doare spatele uneori si am probleme cu genunchiu si din cauza ca nu am pielea tonifiata am vergeturi. P.S. am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Exercițiul fizic este sănătos la orice vârstă, omul NU este o ființă sedentară! Doar trebuie să ai grijă ce tip de exerciții faci, însă la 16 ani ești numai bine de mers la sală în opinia mea.
Dacă ai însă probleme cu spatele ai nevoie să discuți cu un medic înainte de a te forța fizic, e posibil să trebuiască să urmezi un anumit antrenament special. Mult succes!

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

E bine daca ai 16 ani, poti merge.