| Alle13c a întrebat:

Vreau sa slabesc la picioare. Sunt slaba, arat bine la corp si sunt multumita insa la coapse sunt cam grasa, mi se pare mie. La solduri sunt subtirica dar dupa la copase sunt grasa. straight face Fac sport 30-40 min pe zi + dansuri. Dar vreau sa-mi spuneti ce exercitii speciale pentru coapse pot face. Hellllllp big grin

2 răspunsuri:
| LauraEU a răspuns:

Alearga 30 de minute in fiecare zi, de incalzire 5 ture daca poti si dupa 10 ture si daca te simti obosita nu te opri, mergi...

| ozzy1997 a răspuns:

Nu exista exercitii care sa arda numai grasimea de pe coapse.Cand faci efort, arderea grasimii este distribuita proportional in tot corpul. Exista totusi exercitii pentru intarirea si cresterea muschilor coapsei.Recomand sprinturi si genoflexiuni si pentru grasime alergare.