| ShadyDRS a întrebat:

Buna tuturor big grin.
Am si eu o intrebare, in cele din urma am reusit sa obtin o aprobare de a ma duce la sala, dar problema este ca timpul ma limiteaza, astfel as pute sa ma duc decat sambata si duminica.
Credeti ca este de ajuns pentru. a obtine rezultate in 6-7 luni?
Ar trebui sa ma folosesc de suplimente?
Trebuie sa compensez acel lucru la sala din week-end cu cateva serii de exercitii acasa in timpul saptamanii?

Multumesc big grin.

8 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Cum a zis si "enrico" miscarea e buna, nu conteaza ora si ziua. 2 zile e prea putin. Dar in 6-7 luni se pot vedea ceva rezultate. Doar ca in acele 2 zile tu ar trebui sa iti lucrezi tot corpul, ceea ce e cam greu. Sa bagi atatea grupe de muschi in doar 2 zile nu stiu cat de bine va reactiona corpul la inceput. Orice ar fi nu te da batut.

| ShadyDRS explică (pentru naf29):

Ok,atunci 3 zile sa inteleg ca ar fi suficiente?
Vinerea scap mai devreme deci as putea sa ma duc.
Si multumesc de incurajare big grin.

| naf29 a răspuns (pentru ShadyDRS):

Sunt bune 3 zile. Era mai ok sa ai pauza dupa sala, o zi. Dar avand in vedere timpul tau. Iti recomand sa faci:
prima zi (vineri) piept+triceps.
a 2-a zi (sambata) picioare+umeri+trapez
a 3-a zi (duminica) spate+biceps
P.S. Abdomenu il poti face acasa. Intra pe blogul meu si vezi diferite exercitii. Succes.
http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| ShadyDRS explică (pentru naf29):

Din intamplare programul meu e exact asa cum l-ai sugerat tu, numai ca in 2 din 3 zile lucrez si pe abdomen.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ShadyDRS):

Nu insista in mod deosebit pe abdomen... lucreaza-l ca pe ceilalti muschi.

| enrico a răspuns:

In primul rand cate kg ai? Al 2 lea rand orice fel de miscare e buna nu conteaza ziua sau ora.Si daca bagi ceva in tine baga numai proteine pentru masa musculara, nu poti sa stii cum reactioneaza corpul tau!

| ShadyDRS explică (pentru enrico):

Am 1.83 si 85 de kg big grin.
Si multumesc pentru raspuns big grin.

| ShadyDRS explică:

Mentionez ca am 1.83 si 85 kg. big grin