| Catalin_Vlascu_1975 a întrebat:

Imi poate spune cineva un program complet de exercitii fizice pentru dezvoltarea masei musculare? Deja fac 100-120 de genoflexiuni, alerg cam 8-12 km zilnic iar abdomenul si pieptul sunt putin definite.Cer ajutor specializat(daca se poate pune si o dieta ceva)

2 răspunsuri:
| rhino50 a răspuns:

In primul rand tu ar cam trebuii sa inveti ceva despre acest sport...
Alergatul zilnic nu ajuta la masa musculara ci dimpotriva, genoflexiunile zilnice la fel.
Documenteaza-te intaii de pe acest site despre tot ce inseamna acest sport:alimentatie, antrenament, odihna si dupa mai vb.
http://www.culturism.ro/

| Catalin_Vlascu_1975 explică:

Pai da...dar nu stiu ce tip de program sa aleg pentru dezvoltarea musculaturii. Spre exemplu la umeri(cele mai bune exercitii-seturi, repetari ..la fel pentru piept/spate/biceps)