| Buşe_Lavinia_1992 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat! Daca sar coarda de 500 de ori pe zi si pe langa asta mai fac niste exercitii micute(eh, medii)cate calorii sau cate kilograme credeti ca slabesc intr-o luna sau macar intr-o sapt? A, am uitat sa spun.Nu prea mananc ziua. Dimineata la ora 7 mananc un iaurt cu fulgi de la fitness si ziua..nu mananc abia seara o salata cu piept de pui fript sau prăjit.Va rog spuneti-mi si mie cat credeti ca slabesc intr-o saptamana macar.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

E atat de greu sa astepti o saptamana?
Nu are acelasi consum energetic o oersoana de 100 kg sarind coarda, ca una de 50 kg...
In afara de asta fiecare organism e diferit, nu e matematic

| Paul754880338 a răspuns:

Orice exercitiu fizic este bine venit si evident mai bine decat statul pe scaun, dar mancatul atat de rar cum spui tu ca faci nu este la fel de benefic. Ti-as sugera sa mananci la fel ca acum dar sa ai o masa (gustare) la trei ore. Cat si in cat timp vei slabi depinde de multi factori si este foarte greu de anticipat.
Succes oricum! Continua!