| dan9393 a întrebat:

Vreau mai multe pareri despre produsul care creste masa musculara X-treme Power.Daca la folosit cineva si a obtinut rezultate. Vreau sa stiu daca este bun.Multumesc mult.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E un produs dubios, rusesc, bazat pe oxid nitric.

Daca vrei oxid nitric mai bine cumperi ceva de calitate, recunoscut si avizat medical, cum ar fi : NO-Explode de la BSN. Ala e folosit de sportivii de performanta.

Dar ce varsta ai? Si sa stii ac muschii NU se fac doar cu un produs, poate nici nu ai nevoie de oxid nitric, ci de alte suplimente sau alta alimentatie.

Deci : varsta, inaltime/greutate, cate mese ai pe zi?

| dan9393 explică (pentru Cosmin86):

Am 19 ani si inaltimea 1.81; grutatea 81kg.mananc de trei ori pe zi, daca as manca mai mult cred ca m-as ingrasa.Merg la sala de 5 ori pe saptamana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dan9393):

Depinde ce mananci, daca mananci mai multe proteine si mai putini carbohidrati, nu te ingrasi nici cu 6 mese pe zi. Cam asa e recomandat sa mananci pentru muschi, 5-6 mese pe zi.

5 zile mi se pare cam mult ca sa progresezi, dar sa zicem.

In concluzie da, poti lua oxid nitric, dar nu extreme power si alte porcarii, ia ceva ca lumea, BSN - no explode, sau altceva, dar sa fie recunoscut pe piata de specialisti, de extreme power nu am gasit niciun review pe un site de culturism sau fitness ( doar site-urile specializate ma intereseaza, nu dau 2 bani pe site-urile lor rusesti ).

P.S. : oricum cand iti cresc muschii o sa cresti si in greutate, ca nu sunt cu aer, o sa depasesti 81 de kg

| dan9393 explică (pentru Cosmin86):

Cate zile trebuie sa fac pe saptamana ca sa fie ok.Si apropo de no explode contine hormoni, steroizi sau alte porcari din astea care nu-s bune.Cum sa ia no explode si are efecte, dupa ce perioada sa observa efectul.Ma gandesc daca ii asa scump inseamna ca ii bun. mersi mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru dan9393):

Daca avea steroizi sau hormoni nu mai intra la categoria "suplimente nutritive", ci la categoria "doping" si "substante ilegale" si nu-l gaseai de vanzare ( decat pe piata neagra ).

Are oxid nitric, exact ce vrei si arginina. Si scrie pe el ce contine, da click pe "compozitia nutritiva" si iti arata EXACT ce contine.

http://www.megaproteine.ro/......ht-1-08kg/

Da click pe "compozitia nutritiva".

Dar ti-am zis, fara o alimentatie ca lumea, iei degeaba. Multi incepatori isi pun sperantele intr-un produs, "fac muschi pentru ca eu cumpar produsul X sau Y", si uita ca muschi inseamna : alimentatie, odihna, antrenament, suplimente.

Deci produsele astea pentru muschi sunt abia pe ultimul loc, daca nu ai antrenamentul, odihna si alimentatia BINE puse la punct ( asta dupa cel putin 6 luni sau 1 an de sala, experimente, etc. ), atunci risti sa iei degeaba :)

| Florin_Sebastian_1996 a răspuns (pentru Cosmin86):

Te ajuta sa slabesti n.p explode? daca nu... da-mi un supliment care te ajuta sa arzi grasimile si sa se transforme in muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florin_Sebastian_1996):

1. e IMPOSIBIL ANATOMIC sa transformi grasimea in muschi. NU POTI sa transformi o celula in alt tip de celula.

2. Poti sa arzi grasmiea si sa maresti muschii, ceea ce e cu totul altceva.

Dar partea trista e ca NU POTI sa slabesti si sa pui muschi in acelasi timp.

Asa ca zi-mi : ce vrei mai intai? slabit sau muschi?

p.s. : no-explode = oxid nitric, cu ala pui muschi, nu slabesti

| Sup3rN0va a răspuns:

In general produsele ca acesta nu sunt bune.

| jonydd a răspuns:

Sincer si eu as vrea sa stiu mai multe despre el pentru ca acolo pe site arata promitator si efecte si tot pretul este bunicel dar nu l-am folosit deci sper ca cineva care la folosit sa ne spuna cateceva... sunt curios.winking

| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

Ar fii bine sa nu folosesti acest produs. M-am interesat si eu de pe unde am putut ( net + cativa antrenori de fitness) si parese ca acest produs este o mare teapa.

| Brokk a răspuns:

Nici eu nu l-am folosit dar cred ca e o "porcarie". pentru ca Muschii se fac cu sport cu sala. nu cu tot felul de pastile si creme. asta e parerea mea dar daca tu vrei sa iti ruinezi viata cu aceste pastile. e treaba ta! nu ma bag in viata altora.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Brokk):

Oxidul nitric nu se gaseste sub forma de pastile de obicei. Nu mai vorbi daca esti pe langa.

Si muschii NU CRESC la sala, muschii se fac in bucatarie. La sala doar oferi un stimul, prin microrupturi de fibre, care se refac prin alimentatie. De-aia multi idioti care baga doar 3 mese pe zi se mira de ce nu fac muschi.

| Ciornei1234 a răspuns:

Eu azi l-am comandat..astept sa imi vina si sa vad ce e de capu lui, sper sa fie bun. Eu l-am luat de pe extremepower.net.ro. e site-ul lor original, m-a costat 147lei. Eu l-am luat ca mi l-a recomandat instrucotul de la sala, acesta a zis ca il foloseste de ceva timp si ca e destul de bun ( el arata super bine ) MI-a zis ca il pot lua da sa am grija sa nu iau medicamente in timp ce il folosesc... Sper ca o sa fie bun. dupa ce il incerc o sa revin cu un comm.