| Sufleztel a întrebat:

vreau sa ma apuc de sala de saptamana ce vine de sala, si as dori un meniu pe o saptamana, cam ce ar fi bine sa manc si sa fie sanatos.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Meniul ti-l faci tu.
Ideea e sa renunti la : prajeli, dulciuri, bauturi acidulate ( bere, sucuri, apa minerala ), grasimi.
Sa mananci alimente care contin proteine ( lactate, oua, branza, peste, carne, si unele legume ) si carbohidrati ( orez, cartofi etc ).
Sala nu e ceva ce faci 1 luna si esti Arnold, la fel si cu alimentatia, daca vrei sa renunti la ce ti-am scris, gandeste-te ca renunti luni bune.

| Sufleztel explică (pentru Wehes):

Mersi, ai putea sami faci un detaliu asa cam ce sa manca la zi 3 mese presupun...si cum sa fac sa fie bine... daca ti timp.

| Wehes a răspuns (pentru Sufleztel):

In culturism nu o sa progresezi cu 3 mese pe zi.
Nu pot sa-ti impun eu mancarea, sa stiu ce iti place sa mananci si ce nu.
Cauti alimente cu proteine si carbohidrati.
Daca esti incepator si ai ca scop, cresterea in masa musculara, ai aici un exemplu :
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html