| BugsBunny034 a întrebat:

am 14 ani 1, 83m inaltime, si 63kg si de cand a inceput vara am inceput sa fac niste exerciti pentru abdomene, la inceput am facut vreo 5 seri de 25 abdomene a doua zi 5 seri de 40 si dupa 3 zile am facut 3 seri de 100 abdomene... dar urmatoare zi cand m-am trezit am avut niste dureri la abdomen...
Este normal? si cam cat ar dura sa fac un abdomen?
P.S am abdomenul plat deci nu am burta laughing tongue

Răspuns Câştigător
| ivy a răspuns:

Durerile, sunt urme ale febrei musculare prietene... Poate simti febra musculara, sau acumularea oboselii abdomenului. Eu unul fac 10 serii pe zi de abdomene - 50 abs per serie. Fac pauza insa din 2 in 2 zile.

| BugsBunny034 explică (pentru ivy):

Da dar daca fac cate 3 seri de 100 pe zi? cam in cat timp incepe sa se vada abdomenul? Ca am observat ca daca fac vreo 40 de abdomne le fac mai greu cu dureri dar dupa ma lasa tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru BugsBunny034):

Tu faci abdomene ca sa se "vada" abdomenul? abdomenele NU te ajuta pentru asta

abdomene = cele ma iINEFICIENTE exercitii

5 răspunsuri:
| dani0822 a răspuns:

Nu trebuie sa faci numai abdomene, si nici chiar asa de multe, incerca si alte exercitii, alearga, flotari...eu iti recomand 4 seri de 50 pe zi

| Vreib a răspuns:

Febra musculara, este absolut normal.

| evil4ever1 a răspuns:

Se numeste febra musculara. happy Dar ar trebui sa faci si cate o pauza. Cu placere daca te-am ajutat. laughing