| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si practic fotbalul.Problema este ca nu am conditie fizica.Credeti ca daca mi-as cumpara o banda de alergare m-ar ajuta sa am rezistenta? sau e doar pentru slabit?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Da, te-ar ajuta o banda. De asemenea, te-ar ajuta daca ai alerga si afara, pe stadion sau unde practici tu fotbalul.

| RobertMoon a răspuns:

Banda e buna pentru cardio, exact ce îți trebuie ție, adică mai multă rezistență la alergat. Poți să-ți cumperi o bandă pt.alergat sau o bicicletă care îți arată viteza si distanță parcursă, deci sunt bune amân două.winking

| qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop a răspuns:

Daca vrei sa faci sport si sa iti cumperi aparate, cum ar fi o banda de alergare, nu inseamna neaparat ca vrei sa slabesti. Sportul e bun, te dezvolti, iti faci o conditie fizica mai buna si te ajuta sa duci o viata mai sanatoasa. Spor la alergat!

| Deiac a răspuns:

Mai nu ajuta la nimic banda pentru rezistenta fugii fiecare seara 1 2 3 km. Si apoi o sa vezi ca te descurci mai bine.; )